Վրաստանի խորհրդարանական ընտրությունների 2-րդ փուլին չորս ժամում մասնակցել է ընտրողների 12,71%
Международные новостиՎրաստանի խորհրդարանական ընտրությունների երկրորդ փուլում, միամանդատ ընտրատարածքներում քվեարկության չորս ժամում մասնակցել է ընտրոսների 12,71%, հայտնել է երկրի ԿԸՀ-ի մամուլի խոսնակ Աննա Միքելաձեն։
«Ընտրողների ակտիվությունը ժամը 12-ի դրությամբ (տեղական ժամանակով) կազմել է 12,71%, այսինքն 50 ընտրատարածքներում ընտրություններին արդեն մասնակցել է 315 հազար մարդ»,- ինչպես տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Միքելաձեն։
Հոկտեմբերի 30-ին Վրաստանում խորդրանական ընտրությունների երկրորդ փոլն է անցակացվում միամանդատ 50 ընտրատեղամասերում։ Այդտեղ որևէ թեկնածու չի հավաքել անհրաժեշտ 50% +1 ձայն։ Առաջին փուլի արդյունքներով Վրաստանի խորհրդարան են անցել «Վացական երազանք», նախին նախագահ Միխեիլ Սագակաշվիլիի «Միացյալ ազգային շարժում» և «Հայրեանասերների ալյանս» կուսակցությունը։ Ընտրատեղամասերի մեծամասնությունում ընտրելու են առաջին երկու կուսակցությունների ներկայացուցիչների թվից։ Ընդ որում, «Վրացական երազանք»-ը սահմանադրական մեծամասնություն ստանալու հույսեր ունի։