Ադրբեջանական զավեշտ. ԼՂ-ի հակամարտության լուծված չլինելու պատճառը Ադրբեջանի պետական կառույցներում «թաքնված հայերն» են
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության մինչ այժմ լուծված չլինելու պատճառը Ադրբեջանի պետական կառույցներում «թաքնված հայերի» գործունեության արդյունքն է: Եվ քանի դեռ Ադրբեջանի պետական կառույցներում «հայի արյունակիցներ» են աշխատում, Ղարաբաղի խնդիրը չի լուծվելու:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ադրբեջանական moderator.az լրատվական կայքի հետ զրույցում նման զավեշտալի հայտարարությամբ է հանդես եկել ադրբեջանցի քաղաքագետ, քաղաքականգիտությունների դոկտոր ՋումշուդՆուրիեւը:
«Խնդիրն այն է, որ նրանք վաղուց ադրբեջանականացել են», -հայտնել է քաղաքական գիտությունների դոկտորը՝  սրտնեղած հավելելով, որ Ադրբեջանում հայերն «ապրում են լավագույն վայրերում, զբաղեցնում են լավագույն պաշտոնները»:
Ադրբեջանում կառավարությունում իբր «հայուհի մայր ունեցող նախարարներ, փոխնախարարներ» լինելու մասին օրերս gundelik-baku.com կայքին հայտարարել է նաեւ «Արդի Մուսավաթ» կուսակցության առաջնորդ Հաֆիզ Հաջիեւը:
Ադրբեջանում պաշտոնական մակարդակով տարվող հայատյացությանը միացել է նաեւ Աշխարհի ադրբեջանցիների կոնգրեսի(DAK) գործադիր խորհրդի ղեկավար Սամիր Ադըգյոզալովը:
Անցյալ տարվա նոյեմբերի սկզբին Ադրբեջանի ազգային ռադիոհեռուստատեսության փորձագիտության, ծրագրավորման եւ վերլուծության բաժնի ղեկավար Թավաքյուլ Դադաշեւը ադրբեջանական ԶԼՄ-ներին կոչ էր արել շարունակել  հնարավորինս շատ վիրավորանքներ օգտագործել հայերին վերաբերող նյութերում: