ԼՂ հակամարտող կողմերը հաջողությանն ավելի մոտ են, քան երբևէ. Լավրով
Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտող կողմերը հիմնախնդրում հաջողությանը շատ ավելի մոտ են, քան երբևէ եղել են, սակայն մանրամասները բացահայտել դեռևս վաղ է: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, այս մասին Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն ասել է Բաքվում ադրբեջանցի գործընկերոջ` Էլմար Մամեդյարովի հետ հանդիպումից հետո հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ: «Մենք հիմքեր ունենքենթադրելուոր այս անգամ մենք շատավելի ենք մոտենում հաջողությանհեռանկարինքան մինչ այս եղել է»,- ընդգծել է ՌԴ արտգործնախարարը` հավելելով, որ հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադ րբեջանի ղեկավարների միջև եղած պայմանավորվածության մանրամասները չի բացահայտելու:
«Հասկանալի պատճառներովմենք հրապարակայնորեն չենք քննարկում այն գաղափարներըորոնք քննարկվումեն հանդիպման շրջանակումԵրեք երկրի ղեկավարները հունիսի 20-ին հատուկ պայմանավորվել ենոր զգուշորենենք վերաբերվելու հույսի այն ծիլերինորոնք հայտնվել ենՈչ թե այն պատճառովոր ինչ-որ բան ենք թաքցնում,այլ պարզապես սա բանակցությունների ժամանակ էթիկական նորմա է»,- հավելել է Լավրովը: