ԼՂ հակամարտող կողմերը հաջողությանն ավելի մոտ են, քան երբևէ. Լավրով
Международные новостиԼեռնային Ղարաբաղի հակամարտող կողմերը հիմնախնդրում հաջողությանը շատ ավելի մոտ են, քան երբևէ եղել են, սակայն մանրամասները բացահայտել դեռևս վաղ է: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, այս մասին Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն ասել է Բաքվում ադրբեջանցի գործընկերոջ` Էլմար Մամեդյարովի հետ հանդիպումից հետո հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ: «Մենք հիմքեր ունենքենթադրելու, որ այս անգամ մենք շատավելի ենք մոտենում հաջողությանհեռանկարին, քան մինչ այս եղել է»,- ընդգծել է ՌԴ արտգործնախարարը` հավելելով, որ հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադ րբեջանի ղեկավարների միջև եղած պայմանավորվածության մանրամասները չի բացահայտելու:
«Հասկանալի պատճառներով` մենք հրապարակայնորեն չենք քննարկում այն գաղափարները, որոնք քննարկվումեն հանդիպման շրջանակում: Երեք երկրի ղեկավարները հունիսի 20-ին հատուկ պայմանավորվել են, որ զգուշորենենք վերաբերվելու հույսի այն ծիլերին, որոնք հայտնվել են: Ոչ թե այն պատճառով, որ ինչ-որ բան ենք թաքցնում,այլ պարզապես սա բանակցությունների ժամանակ էթիկական նորմա է»,- հավելել է Լավրովը: